Özkan TAN

Ferroli’den, Kişisel Beğeniye Özel Renkli Kombiler

Isıtma ve soğutma sistemlerinin öncü markası Ferroli, Türkiye’de yeni bir uygulamaya imza attı ve “kombileri renklendirdi”.

Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, fikrin “Türkiye’nin doğasının ve farklı zenginliklerinin rengini yansıtabilme” arzusundan doğduğunu belirtti.
Endüstriyel ürünlerden ev kullanımına yönelik ürünlere, ısıtma ve havalandırmadan hidromasaja kadar geniş bir yelpazede üretim yapan ve sektörün öncü kuruluşlarından biri olan İtalyan Ferroli Grubu, Türkiye’deki kombilerini bundan sonra alışılagelmiş beyaz rengin dışında on farklı renk seçeneğiyle üretme kararı aldı. Kişiye özel renk seçenekleriyle üretim yapacaklarını belirten Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı “renkli kombi üretme” fikrinin globalden değil Ferroli Türkiye’den çıktığını belirtirken konu hakkında şu bilgileri verdi:

“Ferroli bu güne kadar ısıtma ve soğutma sistemlerinin öncü markası olarak tasarruflu, yüksek verimli ve güvenlikli, yüksek performanslı ürünler üretti. Biz tüketicilerimize hep ilkleri ve en farklı alternatifleri sunan marka olarak anılmaktan mutlu oluyoruz. Üretimini Türkiye’de yaptığımız ürünlerle sektörde önemli bir avantaj elde ettik. Örneğin Ferroli yoğuşmalı cihazlarda Türkiye’deki en zengin ürün gamına sahip. Ama biz bununla yetinmek istemedik ve neden kullanıcılarımız kişisel renk seçeneklerine göre kendi tercihlerini kullanmasınlar diye düşündük. ”

Türkiye’nin Çeşitliliği ve Doğasındaki Renkler Kombilere Yansıdı

Ferroli, Düzce tesislerinde üretmekte olduğu Domi project modelinde altın, gümüş, vişne, sütlü kahve, gülkurusu, siyah, kırmızı, sarı, mavi ve yeşil olmak üzere 10 farklı renk seçeneğinden oluşan Premium ve Klasik kombi serilerini Nisan ayından itibaren tüketicileriyle buluşturacak. Dünyaca ünlü İtalyan tasarımının, Ferroli Türkiye’den çıkan “renk” fikriyle birleştiğini belirten Ferroli Türkiye Genel Müdürü Çetin Çakmakçı, fikrin kendisinde nasıl oluştuğu konusunda şunları söyledi:

“Ülkemizin her köşesi çok güzel; her bölgesi ayrı bir renk ayrı bir güzellik taşıyor. Ben de ülkemdeki bu renkliliği, çeşitliliği Ferroli kombilere neden taşımayalım? diye düşündüm ve ilk fikir böyle doğdu. Artık Ferroli kombiler, her zevke, her beğeniye, her dekoratif duvara uygun renkte üretilecek. Kimse duvarının rengine uymuyor diye kombisini dolaplara saklamak zorunda kalmayacak. ”

Leave a Reply


* iş fikirleri .          * çiğ köfte bayilik verenler .         * bayilik veren firmalar .          * başarı hikayeleri .