Post Tagged with: "başarı hikayeleri"

Ünlü İşadamı Davut Doğan: İlk Girişimcilik Hamlem Memurluktan İstifa Etmekti!

Ünlü İşadamı Davut Doğan: İlk Girişimcilik Hamlem Memurluktan İstifa Etmekti!

0 by in Basından Haberler

Türkiye’nin en etkili 50 işadamı arasında gösterilen Doğanlar Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, girişimciliğin püf noktalarını anlattı… Davut Doğan, Girişimci İşadamları Vakfı tarafından düzenlenen Girişimci Buluşmaları’nın nisan ayı konuğu oldu. Vakfın Bahariye Mevlevihanesi’ndeki salonunda geniş bir dinleyici kitlesinin katlımıyla gerçekleşen etkinlikte Davut Doğan, kendi girişimcilik öyküsünü ve deneyimlerini paylaştı. Neşeli ve esprili anlatımı ile dinleyicilere keyifli anlar yaşatan […]

Read more ›
İnternette Alternatif Para Kazanma Teknikleri

İnternette Alternatif Para Kazanma Teknikleri

0 by in Girişimciliğe Dair, İş Fikirleri

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte artık para kazanmak için bir çok yeni meslek ve bir çok para kazanma yöntemleri ortaya çıkmaya başladı. İnternette maddi anlamda çok büyük potansiyel mevcut ve bu potansiyeli doğru kullanabilen bir çok kişi internet üzerinden büyük […]

Read more ›
civil-tekstil

Biletçiydi, tekstil patronu oldu

0 by in Başarı Hikayeleri, Basından Haberler, Girişimciliğe Dair

Memurlarıyla ünlü Artvin’den çıkan girişimci Mustafa Yıldıran, çay ve bilet satarak iş hayatına başladı. Bugün 37 mağaza sayısına ulaşan Civil Çocuk markasını yaratan Yıldıran, Rusya, Makedonya gibi ülkelere ihracat yapıyor Girişimciler arasında iş hayatına sıfırdan başlayıp patron olanlar çoğu insanın ilgisini çeker. Bulaşıkçılık, çaycılık, biletçilik, seyyar satıcılık yaparak başlayıp patronluğa kadar yükselenler var. Bunlardan biri de Mustafa Yıldıran… O da […]

Read more ›
girişimcilik, iş fikirleri, bayilik veren firmalar, franchise, başarı hikayeleri

Boğaziçi Üniversitesi İşte BU 2013 Öğrenci Proje Yarışması

Boğaziçi Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi’ninHaziran ayında başlatmış olduğu ‘İşte BU 2013 Öğrenci Proje Yarışması’başvuruları 29 Eylül tarihine dek uzatıldı. Yarışma, yenilikçi iş fikirlerini ticari anlamdauygulanabilir bir işe dönüştürme konusunda öğrencilerin deneyim kazanmalarını desteklemeyive ödüle değer bulunan projelerin verilecek desteklerle teknoloji tabanlıyenilikçi bir işe dönüşmesine ön ayak olmayı hedefliyor. BoğaziçiÜniversitesi Mühendislik Fakültesi ev sahipliğinde, Elginkan Vakfı, Bosch, ve Airties ana sponsorluğunda, […]

Read more ›
Hayatındaki Dönüm Noktası ve Herşeye Rağmen Başarı

Hayatındaki Dönüm Noktası ve Herşeye Rağmen Başarı

1 by in Başarı Hikayeleri, Basından Haberler

Hayatındaki Dönüm Noktası ve Herşeye Rağmen Başarı Sen ertesi gün sınıfla gittin mi sinemaya? Gittim tabii. Benden para almadılar. Zaten o günden itibaren de okulçıkışlarında sinemada çalışmaya başladım. Temizlik yapıyordum genellikle ama yer göstericiliği de yapıyordum. O zamanlar sinemalarda yer gösterenler çok güzel bahşiş alırlardı. Ben birkaç yıl okul-sinema idare ettim ama para tatlı geldi. Ne kadar para kazanıyordun? Babamın 1 […]

Read more ›
Çeyizi Satıp Sermaye Yaptı, Fiber Optikte Dünyada ilk 20 içinde

Çeyizi Satıp Sermaye Yaptı, Fiber Optikte Dünyada ilk 20 içinde

0 by in Başarı Hikayeleri

Kayserili girişimci kadın, dev şirketlere parmak ısırtan bir başarıya imza attı. Bilgisayar Uzmanı olan Aysun Pelik, 2001 krizinde çeyizindeki koltuk takımını sattı. Eline geçen parayı sermaye yaparak zor günlerde Domino isimli bir elektronik şirketi kurdu. Türkiye’nin tek fiber optik aksesuar şirketi olan Domino şimdi dünyanın en büyük telekomünikasyon şirketlerine üretim yapıyor. Dünyada bu alanda ilk 20 içinde, Avrupa’da ise ikinci. […]

Read more ›
İkinci El Giysilerden Kendi İşini Yarattı

İkinci El Giysilerden Kendi İşini Yarattı

0 by in Başarı Hikayeleri

3 yıl önce ortağı Yalçın Avcı ile İstiklal’deki ilk mağazasını açan Hakan Vardar, bugün 5 mağazaya ulaşarak şubeleşti. Önümüzdeki aylarda yurtdışında iki, Ankara ve Bodrum’da da birer mağaza açacak olan Vardar, ikinci el giysilerden kendi işini yarattı. Diziler, şov programları bilinirliği artırıyor 9 kişiden oluşan deneyimli bir tasarım ekibine sahip olan By Retro, pek çok tv programı, film ve dizilerin […]

Read more ›
Peşin peşin binin taksit taksit ödeyin: Biletbilet.com

Peşin peşin binin taksit taksit ödeyin: Biletbilet.com

0 by in İş Fikirleri

Biletbilet.com fiziksel seyahat bilet satışı tecrübesini internete taşıyarak online e-ticaret yapmaya başlayan bir girişim. Ocak ayı başında açılan sitenin kurucuları Kerem Çeboğlu ve Dağhan Çeboğlu. Kardeş olan kurucular daha önce giyim, ayakkabı,aksesuar,kozmetik kategorilerinde yer alan ReyonX.com girişimiyle biliniyor. TÜRSAB belgesiyle hizmet veren Biletbilet.com, otobüs biletinin yanı sıra uçak biletlerinin satışlarını gerçekleştiriyor. Aldığımız bilgilere göre şu anda sitede 71 otobüs firması, […]

Read more ›
1.Olağanüstü Dahiler Buluşması

1.Olağanüstü Dahiler Buluşması

Etkinlik sahibi:Girişimci Gençler Derneği(GİGED) Etkinlik İsmi:1.Olağanüstü Dahiler Buluşması Tarih:16 Aralık Yer: üsküdar gençlik merkezi Olağanüstü “Dahiler Buluşmaları” Nedir ve İçeriğinde Neler Var?: ”Olağanüstü “Dahiler Buluşmaları” GİGED “Dahiler Buluşmaları’ndan” farklı olarak; GİGED’in her sene bir kere gerçekleştirdiği, hayatın her alanından -başarılı olmuş, değer yaratmış- konuşmacıların yer aldığı, çeşitli interaktif kişişel gelişim oyunlarının oynandığı bir toplu “dahi” yetiştirme buluşmasıdır. Bu buluşmalarda çeşitli […]

Read more ›
İnovasyon Dünyası, İstanbul’da Buluşuyor…

İnovasyon Dünyası, İstanbul’da Buluşuyor…

TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi, İnovasyon Haftası’na katılımın ücretsiz olduğunu ev kadınları ve öğrenciler de dahil işçi işveren akademisyen herkesin davetli olduğunu belirterek, üniversitelerden, bilim ve teknoloji merkezlerinden, Türkiye’nin yanı sıra yurtdışındaki Ar-Ge merkezlerinden de önemli katılım olacağını söyledi. Büyükekşi, 10 bine yakın davetli beklediklerini belirterek,Türkiye’ye gelecek isimler arasında kısaca www olarak adlandırılan ve internet çağını başlatan en önemli buluş […]

Read more ›
* iş fikirleri .          * çiğ köfte bayilik verenler .         * bayilik veren firmalar .          * başarı hikayeleri .