Hakkımızda

Son dönemlerde kendi işini kurmak isteyenlerin sayısı bir hayli arttı. Birikimini değerlendirmek, kâr getiren bir iş haline dönüştürmek isteyen yatırımcılar, çeşitli iş fırsatlarını araştırıyor. Girişimciler için farklı seçenekler sunan birçok alan da yatırımcısını bekliyor.

Her iki alanda doğru bilgi paylaşımı, doğru yatırım için çok önemli. Bir yatırıma girişmeden önce farklı alanlardaki seçenekleri mutlaka gözden geçirmelisiniz. Buradan hareketle kurmuş olduğumuz bu site, birikimini yatırıma dönüştürmeyi amaçlayan kişileri hedefliyor. Sitemizde yeni iş fikirleri ile karşılaşacaksınız. Her biri Türkiye’de iş potansiyeline sahip bu alanlardan birine yatırım yapabilirsiniz. Bir şirketin satış ofisini açabilir veya yurtdışından bir markayı ilk getiren siz olabilirsiniz. İlerleyen günlerde, birçok iş seçenekleriyle karşınızda olmaya devam edeceğiz. Sermayeniz ne kadar olursa olsun, her büyüklükte yatırım için uygun fırsatları bulabileceğiniz sitemizde, sadece bilgi birikiminizi değerlendirebileceğiniz iş kolları da bulunacaktır. Özellikle bilişim alanında bilgi birikimine sahip olanlara yönelik hazırlayacağımız yazıların büyük ilgi çekeceğini tahmin ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz bu dönemde ve sürekli krizlerle kesintiye uğrayan ekonomide, yatırım her dönem riskli. Bu nedenle girişimciler, bir işe başlarken risk almak suretiyle büyük fedakârlıklar da bulunuyor. Bu doğrultuda, yapılan yatırımların doğru alana kanalize edilmesi ve yatırım esnasındaki davranışları hayati önem taşıyor.
Bunun için bazı temel kurallar var;

1- Dünyayı olmasını istediğiniz gibi değil, olduğu gibi görün. Yani yatırımlarınızı mutlaka pazar araştırmalarına ve sayısal gerçekçi verilere dayandırın.
2- Hedeflerinizi gerçekleştirme konusunda girişken davranın, işin başarıya ulaşması için kullanabileceğiniz tüm silahları kullanın.
3- Aldığınız eğitimi, sizi motive eden olgularla birleştirin, sadece eğitiminize uygun bir alanı değil, aynı zamanda işleyişi ile sizi tatmin edecek olan alana yatırım yapın.
4- Finansmandan pazarlamaya kadar işinizle ilgili tüm ayrıntıları öğrenmeye çalışın.
5- Spesifik konularda uzmanlara danışmaktan asla çekinmeyin.
Eğer bir girişimci olduğunuzu düşünüyorsanız aşağıda sıralanmış olan özelliklere de dikkat edilmesi gerekmektedir;

*Cesaretli olup, risk almasını bilen kişi olması gerekir. (Çünkü bir girişimcinin işinin başlaması, aldığı bu kararla ortaya çıkar.)

*Sürekli, bir adım sonra yapacaklarını planlaması gerekir. (Yolunu çizmediği takdirde aynı eksen etrafında dönüp durabilir.)

*Her zaman diğer rakiplerinden farklı olması gerekir. (Mor İnek kavramını inceleyin)

*Önüne çıkan fırsatları değerlendirmesi gerekir. ( Çıkan fırsatlar şirketin büyümesi açısından önemli değerlerdir)

*Bir girişimci olmak için her zaman başarıyı ve işletmenin kâr edebilmesini amaçlamak gerekir. (Bu özellik hem işletmenin devamı açısından, hem de büyümesi açısından gereklidir)

Comments are closed

* iş fikirleri .          * çiğ köfte bayilik verenler .         * bayilik veren firmalar .          * başarı hikayeleri .